BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Čia ir Dabar.

Sveiki! - tariu sau ir Jums, kas skaitote :)

Labai norisi patalpinti kur nors savo mintis, kurių kartais būna tiek daug! Taigi, pirmąjį savo įrašą pradėsiu būtent šiais žodžiais:

Čia ir dabar.

Ir ką gi tai  reikškia?

Tiesiog būti. Būtent šią akimirką. Ne kažkokiuose praeities įvykiuose, ne ateities planuose, o būtent čia: jausti, matyti, girdėti ir mastyti tik tai, kas vyksta Dabar. Atrodo, juk taip paprastai skamba: tiesiog būti. Atrodo, jog turetume tai mokėti kiekvienas. Bet juk kartais (o gal ir dažnai), kai užsiverti begaliniuose darbuose, kai visur leki ir stengiesi viską padaryti, net nebematai to, kas vyksta aplinkui… Kai bėgi, bėgi, stengiesi viską suprasti, viską sužinoti ir viską nuveikti, stengiesi būti tobulas, tiesiog pamiršti, ką reiškia džiaugtis tuo, jog esi Čia.. Prisipažinsiu, man taip būna išties dažnai. Pati to nesuprasdama, įjungiu autopilotą ir tiesiog lekiu… bet palaukit! Juk gyvenimas daug didesnis nei tie begaliniai maži darbeliai! Jeigu tik akimirkai sustotume ir iš tikrųjų apsidairytume- juk tiek daug garsų aplink, tiek daug kvapų, vaizdų ir gyvenimo, tiesiog visa krūtine alsuojančio mums į veidą! O koks geras jausmas užplūsta, jeigu tik išdrįsti - jei tik išdrįsti - numesti šalin visas abejones ir rūpesčius, ir tiesiog pasinerti visa galva į gyvenimą! Pajausti gyvenimą, pajausti tą malonumą tiesiog Būti! Čia ir dabar. Ne rytojuje, ne darant kažką ypatingai ypatingo, o tiesiog būnant! Ne mąstant, ne tūkstantį kartų galvoje išgyvenant tą patį dalyką, o tiesiog išvalyti galvą nuo visų minčių, visų baimių (!), ir leisti sau tiesiog mėgautis kiekviena minute, kad ir ką bedarytum..

Nežinau, tikriausiai tą jausmą ir pavadinčiau tikrąja laime. Juk laimė - tai ne kažkokio įvykio atsakomoji emocija, o tiesiog būsena. Ir manau, jog jausti ją galime kiekvienas, jei iš tikrųjų norime. Iš viso savo gyvenimo supatau, kad laimės tikrai nereikia ieškoti kažkur toli, ar kaip nors jos siekti. Ji yra arčiau, negu mes įsivaizduojame - arčiau, nei mūsų nosies galiukas :) Ir mes visada turime pasirinkimo laisvę - ar būti laimingiems, ar ne.  Ar  išgyventi tą klaidą kaip tragediją, ar priimti tai kaip pamoką? Ar leistis būti viekiamai aplinkinių nuomonės, ar ne? Ar gyventi ir mėgautis gyvenimu, ar ne?  Aš jau pasirinkau. O jūs? :) Bent trumpam, bent porą minučių per dieną meskim tuos visus nerimus, problemas,  parodykim, kad esam stipresni už juos, ir leiskim pabūti sau laimingiems! Manau, kiekvieas iš mūsų to nusipelnėme :)

Na, bet apie ką aš čia dar norėjau pablevyzgoti? Aj, apie baimes. Iš tiesų, jos taip trukdo mums gyventi laimingai. Trukdo mums siekti savo tikslų, trukdo eiti į priekį, trukdo būti kūrybiškiems, laisviems, ir unikaliems. Ypač tos baujriosios “man nepavyks” ir “ką apie mane pagalvos aplinkiniai?” Baimė susimauti, ką susimovus apie mane pagalvos. Bet žinot, kas keisčiausia? Kad jei nebijosi, tai ir nesusimausi. O jei ir susimausi - na tai kas? Na, susimoviau, ir kas iš to? :)  Jei pats to nesureikšmini, ir kiti tada nebegali to sureikšminti. o jei ir sureikšmina, na tai kas, juk visi jie laikini..  tai kam gaišti savo laiką stengiantis padaryti kažkam kažkokį įspūdį? Kam stengtis gyventi dėl kažkokių kitų žmonių nuomonės? Juk gyvename dėl savęs o ne dėl aplinkos. Taip, aš tokia, aš  klystu, bet aš nebijau būti savimi. Bet užtet myliu gyvenimą! O kai pradedam gyventi dėl savęs, tada gyventi pasidaro taip malonu ir gera :) Jausti gyvenimą, gyventi Čia ir Dabar.

Kas dieną nors truputį suvaldykime savo blogas mintis, (juk mes patys esame savo minčių šeimininkai, tiesa?) ir pagyvenkime truputėlį paprasčiau. Be jokių suvaržymų. Be jokių baimių. Be jokių pašalinių minčių (juk kas buvo, tas buvo, o kas bus, tas bus). Tiesiog laisvai, paprastai, pozityviai, ir laimingai. Čia ir dabar!

Juk kiekvienas esame toks nuostabus!

Na, iškepiau “savo primą blyną” blogų pasaulyje :D nors norėtųsi pasakyti tiek daug, bet lekiu jau ;) Jei perskaitėte, džiugu, jei norite ką pasakyti - visada bus smagu išgirsti ;) šiam kartui tiek,

Paprastai ir nuoširdžiai,

Rita :)

kol buvom vaikais, visi mokėjom būti iš tikrųjų laimingais. Keista, kad kuo toliau, tuo labiau tai pamirštame..
Kol buvom vaikais, visi mokėjom būti iš tikrųjų laimingais. Keista, kad kuo toliau, tuo labiau tai pamirštame..

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (7) | “Čia ir Dabar.”

 1.   pirmas desineje ;D rašo:

  gud

 2.   Saulius rašo:

  TObula:)) Saunuole:) tu esi teisi:)

 3.   Povilas Panavas rašo:

  Šaunus pirmas blynas „blogų pasaulyje“. ;)

  Geros kloties tolimesniame kelyje! :)

 4.   Povilas Panavas rašo:

  Kažkaip nepavyksta surasti autorės kontaktų :)

  Puslapio dalis “Apie” yra neužpildyta - standartinis tekstas, kuris rodomas sukūrus naują blogą.

 5.   Rita rašo:

  Jei ieškai kontaktų, mano e-mailas - rita.zliobaite@gmail.com :)

 6.   Akvile rašo:

  Labai dziaugiuosi uz tave,ir tavo atrasta,kitoki poziuri i gyvenima:)juk butent musu netobulumas ir daro mus tobulais:)

 7.   Zilvinas Arlauskas rašo:

  mano ego man trukdo suprasti kad jaunesnio zmogaus, ir dar merginos zodziai (aisku juokauju), taip padeda suvokti tiek daug, ir net, paskaicius viena kita straispni, “antras kvepavimas atsiranda”. Atrodo skaitai ir tai yra savaime suprantami dalykai nors niekada apie tai nepagalvojai. Toks jausmas buna tik kai skaitau kokiu geniju uzrasus.

Rašyk komentarą